ΠΕ.Κ.Ε.Σ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Διεύθυνση : Βερμίου 28, Τ.Κ. 50132 Κοζάνη

Τηλέφωνο : 2461023146

Οργανωτικός Συντονιστής: Γκανάκας Ιωάννης

e-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. & Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ιστοσελίδα : -

epimorfosi pe70

‘Έγκριση πραγματοποίησης επιμορφωτικών συναντήσεων με τους εκπαιδευτικούς των Δημοτικών Σχολείων παιδαγωγικής ευθύνης της κ.Κωστελίδου Αναστασίας. Δείτε το συνημμένο έγγραφο

Το Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.) Δυτικής Μακεδονίας προσκαλεί τους/τις Διευθυντές/τριες και Προϊσταμένους/ες των Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας σε ενημερωτική συνάντηση την Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρες 17.00 μ.μ. – 20.00 μ.μ. με θέμα: «Συλλογικός Προγραμματισμός - Εσωτερική και Εξωτερική Αξιολόγηση του έργου της σχολικής μονάδας» Η ενημερωτική συνάντηση θα πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως μέσω της πλατφόρμας webex.sch.gr ακολουθώντας το σύνδεσμο: https://bit.ly/3Ch9qhg

Download this file (ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 20_9_2021.pdf)ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 20_9_2021.pdf[ ]152 kB
epimorfosi_PE80

Η διαδικτυακή επιμορφωτική συνάντησή του με τους/τις εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ80-Οικονομίας της ΠΔΕ Δ. Μακεδονίας θα  πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 10/09/2021, ώρα 10:00-12:00 με θέμα «Διδακτικά και παιδαγωγικά ζητήματα του κλ. ΠΕ80 στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση»

Ο σύνδεσμος συμμετοχής της επιμορφωτικής συνάντησης είναι:

epimorfosi

Η πραγματοποίηση των εξ αποστάσεως διαδικτυακών Επιμορφωτικών Ταχύρρυθμων Σεμιναρίων του ΠΕ.Κ.Ε.Σ Δυτικής Μακεδονίας, που αφορούν τους Νεοδιόριστους και Αναπληρωτές Εκπαιδευτικούς που έχουν τοποθετηθεί σε σχολικές μονάδες της Δυτικής Μακεδονίας για το σχολικό έτος 2021- 2022, συνολικής διάρκειας έξι (6) ωρών, τα οποία θα πραγματοποιηθούν στις 8 και 9 Σεπτεμβρίου 2021.

ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

Για πληροφορίες δείτε το συνημμένο έγγραφο

Τα εργαστήρια θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 11 Μαΐου 2021 και ώρες 16:00 – 18.00 και την Τετάρτη 19 Μαΐου και ώρες 16:00 – 18.00