ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Οι Συντονιστικοί φορείς του Εθνικού Θεματικού Δικτύου σχολείων «Παιδεία στα Μέσα: τηλεόραση, διαδίκτυο, κινηματογράφος», δηλαδή η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών (Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων), το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων της Διεύθυνσης Υποστήριξης Προγραμμάτων και Εκπαίδευσης για την Αειφορία του Υ.ΠΑΙ.Θ. και το Εθνικό Κέντρο Οπτικοακουστικών Μέσων και Επικοινωνίας (ΕΚΟΜΕ), προσκαλούν σχολικές μονάδες πρωτοβάθμιας (νηπιαγωγεία, δημοτικά) και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (γυμνάσια, λύκεια), γενικής και ειδικής αγωγής, της Ελλάδας και της Ομογένειας, ώστε να συμμετάσχουν στο Δίκτυο κατά το δεύτερο έτος εφαρμογής του (2022-23). Το δίκτυο λειτουργεί υπό την αιγίδα της Γενικής Γραμματείας Απόδημου Ελληνισμού και Δημόσιας Διπλωματίας.

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε τα συνημμένα.