ΠΕΚΤΠΕ

Ο Πόλος Εκπαιδευτικής Καινοτομίας ΤΠΕ Φλώρινας, της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας προτίθεται να συνεργαστεί με το Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Φλώρινας (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.), στον όμιλο ρομποτικής “Μικροί Χάκερ”. Η συνεργασία θα γίνει με τον υπεύθυνο εκπαιδευτικό του ομίλου, κ. Αρβανιτάκη Ιωάννη και θα περιλαμβάνει υποστήριξη, διδασκαλία και καθοδήγηση των μαθητών πάνω σε τεχνολογικά θέματα. Τα μαθήματα θα γίνονται στο εργαστήριο ρομποτικής του Πειραματικoύ Δημοτικού Σχολείου Φλώρινας και θα χρησιμοποιηθεί ο εξοπλισμός του σχολείου.

Για περισσότερες πληροφοριες, δείτε το συνημμένο.