mathiteia

Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα: «Ειδικότητες του 1ου ΕΠΑΛ Φλώρινας – Οι προοπτικές συνέχισης των σπουδών – Ο θεσμός του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας των απόφοιτων Επαγγελματικών Λυκείων» διοργάνωσε το απόγευμα της Τετάρτης το 1ο ΕΠΑΛ Φλώρινας και η Π.Δ.Ε. Δυτικής Μακεδονίας, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Δήμου Φλώρινας.

Κεντρικοί ομιλητές ήταν ο κ. Σπύρος Παπαχαρίσης, υπεύθυνος Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας και η κα Κρέουζα Ανδρέου, Συντονίστρια Μαθητείας στην Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας.

Την εκδήλωση παρακολούθησαν κυρίως μαθητές και γονείς, καθώς και εκπρόσωποι τοπικών αρχών και ιδιώτες επαγγελματίες.

Όλους τους παρευρισκόμενους καλωσόρισε η διευθύντρια του 1ου ΕΠΑΛ Αγγελική Μακατσώρη, ενώ χαιρέτησαν η Δέσποινα Παπαδοπούλου, αναπληρώτρια Περιφερειακή Διευθύντρια Εκπαίδευσης, ο π. Θεωνάς Αθανασιάδης και ο Χαράλαμπος Μαυρουδής, πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Free Joomla Lightbox Gallery