Οι θέσεις που απέσπασε το Νηπιαγωγείο είναι η 1η, 2η, 3η και 5η σύμφωνα με την αξιολόγηση της κριτικής επιτροπής και η 1η, 2η, 3η & 4η σύμφωνα με τη ψηφοφορία του κοινού. Βραβείο διάκρισης παίρνουν η 1η, 2η και 3η θέση σύμφωνα με τη ψηφοφορία του κοινού. Η προσπάθεια του Δημοτικού είχε ως αποτέλεσμα τη διάκριση στη 2η θέση για την ομάδα Αστραπή και στην 3η θέση για την ομάδα Spring Robot  στην αξιολόγηση της κριτικής επιτροπής.

Βίντεο που αποτυπώνονται τα αποτελέσματα της προσπάθειας υπάρχουν στους παρακάτω συνδέσμους:

Έργα του 1ου Νηπιαγωγείου Μουρικίου

Έργα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Μουρικίου

Οι μαθητές/τριες  και οι προπονήτριες εκπαιδευτικοί, διαγωνίστηκαν με ευγενή άμιλλα, αξιοποιώντας τα πλεονεκτήματα της εκπαιδευτικής ρομποτικής, με άξονα τη συνεργασία  και την επικοινωνία σε διαδικτυακό περιβάλλον. Αρωγοί  κάθε προσπάθειας ήταν οι γονείς των μαθητών/τριων και οι μουσικοί που  πρόσφεραν τις δημιουργίες τους και τους αξίζουν και αυτούς θερμά συγχαρητήρια.

Συγχαρητήρια για τις πρωτότυπες ιδέες καθώς αξιοποιήθηκε η ρομποτική σε συνδυασμό με τη μουσική, τον πολιτισμό, τις ρίζες των Ελλήνων, τον κορωνοϊό, το περιβάλλον και τη λαϊκή παράδοση.