ΠΕΓΠ

Όσοι εκπαιδευτικοί Π.Ε. ή Δ.Ε. πληρούν τα παραπάνω κριτήρια και ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στις εν λόγω εξετάσεις είτε ως αξιολογητές-βαθμολογητές ή/και ως επιτηρητές θα μπορούν να δηλώνουν τη συμμετοχή τους από τη Δευτέρα 04.03.2024 και ώρα 17:00 μέχρι και την Τρίτη 19.03.2024 και ώρα 15:00 στον παρακάτω σύνδεσμο: https://exetaseis-ithageneia.ypes.gr/axiologites/

protypa sxoleia

Kοινοποιούμε τους τελικούς αξιολογικούς πίνακες κατάταξης των υποψηφίων εκπαιδευτικών με θητεία σε Πρότυπο ή Πειραματικό Σχολείο, για την πλήρωση των κενούμενων θέσεων εκπαιδευτικών - μελών των ήδη συγκροτημένων Επιστημονικών Εποπτικών Συμβουλίων (ΕΠ.Ε.Σ.) του Πρότυπου ΓΕ.Λ. Καστοριάς και του Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου Φλώρινας, όπως καταρτίστηκαν σύμφωνα με τη με αριθμ. πρωτ.  2η/29-02-2024 Πράξη της Π.Ε.Π.Π.Σ. Δυτικής Μακεδονίας, καθώς δεν υποβλήθηκαν ενστάσεις κατά των πινάκων αυτών.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ Π.Ε.Π.Π.Σ.

ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ

Καθηγητής

Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας συγχαίρει θερμά το Μουσικό Σχολείο Σιάτιστας «Κωνσταντίνος και Ελένη Παπανικολάου» καθώς και τις εκπαιδευτικούς Νικολέτα Παπάζογλου και Έμυ Τσιούρα για την κατάκτηση του Α΄ βραβείου στον Διεθνή Χορωδιακό Διαγωνισμό «Τάσος Παππάς» στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης το Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2024.

Είμαστε περήφανοι για τη διάκριση τους και ευχόμαστε να προοδεύουν πάντα.

Υποκατηγορίες

nured logo

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) «Επιστήμες της Αγωγής: Η Αξιολόγηση στην Εκπαίδευση και στη Δια Βίου Κατάρτιση-Επιμόρφωση», ιδρύθηκε από το Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών. Το νέο μεταπτυχιακό εστιάζεται στο ζήτημα της Αξιολόγησης με τις πολλαπλές διαστάσεις του και στην εφαρμογή του στον εκπαιδευτικό, κοινωνικό, πολιτικό, πολιτιστικό και οικονομικό τομέα.

Για περισσότερες πληροφορίες είναι διαθέσιμη η ιστοσελίδα https://koin-pol-ekp.nured.uowm.gr/ και για ερωτήσεις στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.