ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ

Η υποβολή των αιτήσεων μετάταξης πραγματοποιείται από 22-04-2024 έως και 01-05-2024 σύμφωνα με τους τρόπους που αναλύονται παρακάτω. Ανάκληση της αίτησης μετάταξης μπορεί να υποβληθεί ηλεκτρονικά από τους υποψηφίους στις Δ/νσεις Εκπ/σης ή στις Περιφερειακές Δ/νσεις Εκπ/σης που απέστειλαν τις αιτήσεις τους μέχρι 15-05-2024.

ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ

Το Υπουργείo Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού καλεί τα μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) που επιθυμούν να αποσπαστούν α) σε περιοχή μετάθεσης, β) σε ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. , γ) σε Σ.Δ.Ε.Υ. των ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. και τα μέλη του Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) που επιθυμούν να αποσπαστούν σε περιοχή μετάθεσης, να υποβάλουν αίτηση απόσπασης από 22/04/2024 έως και 01/05/2024.

ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑ

Στο πλαίσιο της εκπαιδευτικής δράσης φιλαναγνωσίας: «Η Φαντασία πάει … Σχολείο» που υλοποιείται για 7η φορά στα σχολεία της Π.Ε. Καστοριάς, καλούνται όλοι οι εκπαιδευτικοί των Νηπιαγωγείων και των Δημοτικών Σχολείων 1ης 2ης & 3ης ομάδας της ΠΕ Καστοριάς, να συμμετάσχουν στην επιμορφωτική-εργαστηριακή ημερίδα με θέμα: «Η Παιδική Λογοτεχνία μέσο έμπνευσης και δημιουργίας στην εκπαιδευτική διαδικασία». Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 17 Μαΐου2024 και ώρα 8:30΄- 13:30΄ στο 9ο Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς.

ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών Π.Ε. και Δ.Ε. του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.) σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας (Ε.Ο.Π.) προκηρύσσει τους Πανελλήνιους Αγώνες Ποδηλασίας μαθητών και μαθητριών Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων (ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ.) Ελλάδας, σχολικού έτους 2023-2024.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΟΜΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ

Η ΠΔΕ Κρήτης καλεί τους/τις μόνιμους/ες εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ78 (Κοινωνικών Επιστημών), οι οποίοι/ες είναι κάτοχοι πτυχίου Νομικού Τμήματος Νομικής Σχολής Ανώτατου Εκπαιδευτικού Ιδρύματος (Α.Ε.Ι.) και επιθυμούν να αποσπαστούν στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της Αυτοτελούς Διεύθυνσης Διοικητικής, Οικονομικής και Παιδαγωγικής Υποστήριξης της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κρήτης για την τριετία από 01-09-2024 έως και 31-08-2027, να υποβάλουν σχετική αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος, συνοδευόμενη από τα αναγκαία δικαιολογητικά, από Δευτέρα 15 Απριλίου 2024 έως Παρασκευή 26 Απριλίου 2024.

Η παρούσα πρόσκληση αφορά στην κάλυψη συνολικά τεσσάρων (04) θέσεων στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κρήτης.

Download this file (3183 - ΑΙΤΗΣΗ.pdf)3183 - ΑΙΤΗΣΗ.pdf[ ]172 kB
Download this file (3183 - Ψ2Τ246ΝΚΠΔ-Δ2Ζ.pdf)3183 - Ψ2Τ246ΝΚΠΔ-Δ2Ζ.pdf[ ]576 kB

Υποκατηγορίες

nured logo

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) «Επιστήμες της Αγωγής: Η Αξιολόγηση στην Εκπαίδευση και στη Δια Βίου Κατάρτιση-Επιμόρφωση», ιδρύθηκε από το Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών. Το νέο μεταπτυχιακό εστιάζεται στο ζήτημα της Αξιολόγησης με τις πολλαπλές διαστάσεις του και στην εφαρμογή του στον εκπαιδευτικό, κοινωνικό, πολιτικό, πολιτιστικό και οικονομικό τομέα.

Για περισσότερες πληροφορίες είναι διαθέσιμη η ιστοσελίδα https://koin-pol-ekp.nured.uowm.gr/ και για ερωτήσεις στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.