protypa

Η Δ.Ε.Π.Π.Σ., προκειμένου να προβεί έγκαιρα στο καθορισμό των κενών θέσεων θητείας στα Π.Σ. και ΠΕΙ.Σ. και συνακόλουθα στην έκδοση προκήρυξης της διαδικασίας υποβολής αιτήσεων εκπαιδευτικών για κατάταξη σε αξιολογικούς πίνακες ανά Π.Δ.Ε., κλάδο και ειδικότητα, εν αναμονή δημοσίευσης στην εφημερίδα της Κυβερνήσεως νομοθετικών ρυθμίσεων, οι οποίες έχουν πρόσφατα ψηφισθεί και αφορούν στα Πρότυπα και Πειραματικά σχολεία προκειμένου αυτά να στελεχωθούν έγκαιρα,

Προσκαλεί

α) τους εκπαιδευτικούς που υπηρετούν, με θητεία, σε Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ., έχουν συμπληρώσει τουλάχιστον πέντε (5) έτη θητείας στην ίδια σχολική μονάδα και έχουν αιτηθεί παράταση αυτής της θητείας για το σχολ. έτος 2022-23. β) τους εκπαιδευτικούς που υπηρετούν, με θητεία, σε Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ, έχουν αιτηθεί παράταση θητείας για το σχολικό έτος 2022-23 και καλύπτουν λιγότερες από οκτώ (8) ώρες στα μαθήματα πρώτης ανάθεσης στη θέση θητείας τους. να δηλώσουν, στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με Υπεύθυνη Δήλωση από το gov.gr, σύμφωνα με το υπόδειγμα, η οποία προσαρτάται στην παρούσα, εφόσον επιθυμούν να τοποθετηθούν με θητεία σε κενή θέση Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ. εντός της ίδιας Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης (Π.Δ.Ε.). Το ηλεκτρονικό μήνυμα πρέπει να αποσταλεί μέχρι τη Δευτέρα 11/7/2022 και ώρα 10:00 π.μ.. Ο πίνακας των κενών θέσεων θητείας ανά περιφερειακή ενότητα, κλάδο και ειδικότητα αναρτάται στην ιστοσελίδα της ΔΕΠΠΣ ( https://depps.minedu.gov.gr/ ) και των οικείων Π.Δ.Ε.

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε τα συνημμένα.