Στις 18-11-2019 πραγματοποιήθηκε η πρόσληψη 15 εκπαιδευτικών ΠΕ25 στο πρόγραμμα εξειδικευμένης υποστήριξης. Δείτε την απόφαση πρόσληψης στο συνημμένο έγγραφο.

Στα γραφεία της Π.Δ.Ε. Δυτικής Μακεδονίας πραγματοποιήθηκε η πρόσληψη 11 αναπληρωτών  Ε.Ε.Π. και 2 αναπληρωτών Ε.Β.Π. στο πλαίσιο της Πράξης: «Πρόγραμμα μέτρων εξατομικευμένης υποστήριξης μαθητών με αναπηρίες ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, σχολικό έτος 2019-2020» καθώς και 2 αναπληρωτών Ε.Β.Π. στο πλαίσιο της Πράξης «ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ 2019-2020».

Για τις αποφάσεις πρόσληψης δείτε τα συνημμένα έγγραφα.

Στους πίνακες περιλαμβάνονται οι υποψήφιοι που έχουν υποβάλει αίτηση δήλωσης προτίμησης περιοχών για το σχολικό έτος 2019-2020.

Download this file (ΕΕΠ-ΕΒΠ_ΚΥΡΩΜΕΝΟΙ_2018_ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.xls)ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΕΠ ΕΒΠ[ ]121 kB

Δείτε τα συνημμένα έγγραφα μεταθέσεων και οργανικών κενών.

Έπειτα από τηλεφωνική επικοινωνία με το ΥΠΠΕΘ, ανακοινώνεται ότι δεν έχουν καταχωρισθεί στο ΟΠΣΥΔ οι προϋπηρεσίες των ωρομισθίων καθώς και των αναπληρωτών ΕΕΠ και ΕΒΠ για το σχολικό έτος 2018-2019. Ως εκ τούτου, τα μόρια στο ΟΠΣΥΔ δεν απεικονίζουν (ακόμη) τη συνολική προϋπηρεσία.