Μπορείτε να διαβάσετε το Δελτίο Τύπου του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων σχετικά με τη διάκριση του «Μεταλυκειακού έτους-Τάξη Μαθητείας» σε εθνικό και ευρωπαϊκό επίπεδο στο πλαίσιο των έργων που έχουν συγχρηματοδοτηθεί από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό ταμείο  εδώ.

Επίσης, επισυνάπτονται τα επιμέρους ενημερωτικά δελτία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής.

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, η Γενική Γραμματεία Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης και Δια Βίου Μάθησης και το Τμήμα Μαθητείας ΕΠΑ.Λ. και Μάθησης στο χώρο εργασίας  ευχαριστεί το σύνολο των συναδέλφων που υποστήριξαν το θεσμό σε διοικητικό και εκπαιδευτικό επίπεδο και συνέβαλαν στην επίτευξη αυτής της διάκρισης.

Download this file (esif_asr2019_factsheet_el.pdf)esif_asr2019_factsheet_el.pdf[ ]0 kB
Download this file (esif_asr2019_factsheet_eu.pdf)esif_asr2019_factsheet_eu.pdf[ ]0 kB