Ο Εθνικός Οργανισμός Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.) ανακοινώνει τα αποτελέσματα των εξετάσεων Πιστοποίησης των αποφοίτων της Τάξης Μαθητείας των ΕΠΑ.Λ. (Θεωρητικού και Πρακτικού Μέρους) όλων των ειδικοτήτων 1ης Περιόδου 2018.

Τα αποτελέσματα μπορείτε να τα βρείτε και στην ιστοσελίδα του Εθνικού Οργανισμού Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού.

Download this file (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ.xls)ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ.xls[ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ]28 kB

Το πρόγραμμα των συνεντεύξεων των υποψηφίων συντονιστών εκπαιδευτικού έργου Δυτικής Μακεδονίας έχει τροποποιηθεί και έχει μετατεθεί για τις 20 ως και 24 Αυγούστου

Δείτε μερικά από τα έργα που παρουσιάστηκαν :

Download this file (Πίνακας μαθητικών έργων ΕΠΑΛ.pdf)Πίνακας μαθητικών έργων ΕΠΑΛ.pdf[Αναλυτικός Πίνακας Έργων Μαθητών]230 kB

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας διοργανώνει ημερίδα με θέμα «Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας: Προοπτικές στη Δυτική Μακεδονία» υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων την Πέμπτη 21 Ιουνίου 2018 στο Εκθεσιακό Κέντρο Δυτικής Μακεδονίας στα Κοίλα Κοζάνης και ώρα 17:30 ως 21:00.
Την ημερίδα θα τιμήσει με την παρουσία του ο Υφυπουργός Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων κ.Δημήτριος Μπαξεβανάκης.

Download this file (Δελτίο Τύπου.pdf)Δελτίο Τύπου.pdf[Δελτίο Τύπου]752 kB
Download this file (Πρόγραμμα Ημερίδας.pdf)Πρόγραμμα Ημερίδας.pdf[Πρόγραμμα Ημερίδας]881 kB