Μήνυμα του Περιφερειακού Διευθυντή

Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Δυτικής Μακεδονίας

Θοδωρή Μαρδίρη

Εκπροσωπώντας το σύνολο των εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειάς μας, που μόχθησαν για την εκπαίδευση των μαθητών και των μαθητριών μας από το νηπιαγωγείο μέχρι και το λύκειο, θέλω να εκφράσω τα θερμά μας συγχαρητήρια για το ξεκίνημα του νέου κύκλου της ζωής τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Αγαπητά παιδιά αξιοποιήστε τις ικανότητές σας και ξεδιπλώστε τις δεξιότητες που αποκτήσατε στη διάρκεια της μέχρι σήμερα εκπαίδευσής σας. Κατακτήστε τη γνώση και ολοκληρώστε τις προσδοκίες σας. Οι ευχές μας για καλές σπουδές και πετυχημένη σταδιοδρομία σας συνοδεύουν.

Ιδιαίτερη τιμή για την Περιφέρειά μας είναι και οι πρωτιές που κατακτήθηκαν τη φετινή χρονιά από μαθητές και μαθήτριές μας.

Σε όσες/όσους δεν πέτυχαν φέτος τον στόχο τους, υπενθυμίζουμε ότι πρέπει να συνεχίσουν τις προσπάθειές τους, γιατί η ζωή δίνει πολλές ευκαιρίες και είναι βέβαιο ότι με υπομονή, επιμονή, τόλμη και στοχοπροσήλωση σύντομα θα δουν την εκπλήρωση των προσδοκιών τους.

Συγχαρητήρια και στους γονείς και στις οικογένειες όλων των παιδιών μας για τη στήριξη που παρείχαν σε όλη αυτή τη δύσκολη διαδρομή.

Σας  ανακοινώνουμε τoν οριστικό  πίνακα υποψηφίων εκπαιδευτικών Α/θμιας  και Β/θμιας  Εκπαίδευσης  οι οποίοι πληρούν τα τυπικά προσόντα συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής των μελών των  παιδαγωγικών  ομάδων  των ΚΕΑ Δυτικής Μακεδονίας, όπως καταρτίστηκε με την 2η/22-07-2019 Πράξη  της κοινής συνεδρίασης  ΑΠΥΣΠΕ και ΑΠΥΣΔΕ  Δυτικής Μακεδονίας, δεδομένου ότι δεν υπήρξαν ενστάσεις.

Σας ενημερώνουμε ότι η υποβολή των αιτήσεων εκπαιδευτικών για απόσπαση ή διάθεση στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2019-2020​,  προκειμένου να συμμετέχουν στις Ομάδες Υποστήριξης της Μαθητείας (Ο.Υ.Μ.) των ΕΠΑ.Λ. συνεχίζεται από την Τρίτη  9/7/2019  και ολοκληρώνεται την Τετάρτη 17/7/2019. Οι εισηγήσεις των Περιφερειακών Διευθυντών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης αποστέλλονται ηλεκτρονικά μέχρι την Τρίτη 23/7/2019 στη Διεύθυνση Επαγγελματικής Εκπαίδευσης στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για τη διευκόλυνσή σας, επισυνάπτεται η αρχική πρόσκληση.

Για τα αποτελέσματα της πιστοποίησης δείτε το συνημμένο έγγραφο:

Δείτε το συνημμένο έγγραφο (ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 3)